fbpx

Uwolnij swój umysł

W życiu często ograniczamy się do bezpiecznych wyborów, bo boimy się tego, co inni o nas pomyślą. Porzucamy nasze marzenia i cele, bo ktoś z naszych znajomych lub bliskich twierdzi, że to głupi pomysł i nie warto podejmować wysiłku.

Jak bardzo nasz lęk przed oceną innych powoduje, że się kurczymy i dostosowujemy do czyjejś miary, tylko po to by zadowolić lub nie urazić innych?

Często długo trwamy w niekorzystnej sytuacji, bo boimy się zmiany – boimy się tego co nowe i tkwimy w tym, co jest dobrze znane i wygodne, choć wiemy, że niekorzystne. Myślimy sobie „eee w sumie nie jest tak źle, inni mają gorzej”. I tak mijają dni, lata, dekady, mija życie a wraz z nim niespełnione potrzeby, marzenia, pomysły, cele…

Z pewnością kosztuje to sporo wysiłku, aby nie podążać ślepo za tłumem i dowiedzieć się czego tak naprawdę się pragnie. Ale już sama decyzja, którą się podejmie, aby coś zmienić (nawet jeśli początkowo nie wiadomo co to jest) w odpowiednim momencie zaprowadzi ku odpowiedzi. Jeśli dodatkowo wytrwa się w postanowieniu i pozostanie zdeterminowanym, to pojawią się nowe pomysły i możlowości. Tylko od czego zacząć?

Warto wyjść ze swojej strefy komfortu, porzucić standardowy, ograniczający sposób myślenia, wyciszyć się i pomyśleć nad pytaniami:

 • Czy jest coś o czym marzysz od dawna a nigdy nie miałeś odwagi, żeby tym się zająć?
 • Co zrobiłbyś/kim byś się stał, gdybyś wiedział, że Twoje marzenia/pomysły udało się zrealizować?
 • Co zrobiłbyś/kim byś się stał, gdybyś nie musiał się martwić o pieniądze?
 • Co zrobiłbyś/kim byś się stał, gdybyś wiedział, że pozostało Ci 6 miesięcy życia?

Jeśli jest coś w Twoim życiu co odkładasz na później, bo nie wypada, bo bez sensu, bo nie jesteś pewien, bo jesteś za stary/młody… (wstaw odpowiednią wymówkę)… zacznij od pierwszego kroku.

Daj sobie szansę pomarzyć:

 1. Co byłoby gdyby się okazało, że to jednak możliwe, aby spełnić swoje marzenia?
 2. Jak byś się czuł/czuła, gdybyś już spełnił/spełniła swoje marzenia?
 3. Może jest jeden mały krok, który możesz podjąć już teraz, aby przybliżyć się do spełnienia swojego celu? 

Jeśli czujesz, że marzenia to za mało, potrzebujesz pomocy w ustaleniu celów i obraniu kursu na ich realizację, napisz do mnie, zgłoś się na sesję coachingową. Chętnie wesprę Cię w tym procesie.

Pamiętaj, że to co masz do zaoferowania jest wyjątkowe i wartościowe, dlatego że Ty jesteś wyjątkowy a każdy z nas jest inny, więc nie musisz się bać, że ktoś już oferuje coś podobnego. Uwierz w siebie i swój potencjał, miej odwagę i siłę do realizacji swoich pomysłów. Bo nie chodzi o samo osiąganie celów, ale o to kim się przy tym stajemy – o nasz rozwój.

Jak mogę Ci pomóc?

Wyświetlanie 1–4 z 8 wyników

Free your mind 

We very often limit ourselves in life to safe decisions, because we are worried about what other people will think about us. We give up our dreams and ideas only because some of our friends or even family say that it is stupid and not worth the effort. Our fear causes that we shrink ourselves to fit other expectations and make them happy.

We tend to stay a long time in unfavorable situations only because we fear any change. We are not sure of what the new will be so we choose to stay in the old, bad but well known story. We think: “eee it’s not that bad, other have worst problems”. So the days, years, decades, life are passing and with them our unfulfilled needs, dreams, ideas…

For sure it does cost a lot of effort to stop and think what is that we really want instated of following the crowd. But the decision itself that we want to change something (even if it is unknown from the beginning) will lead to the answer sooner or later. It requires time and determination but for every question there is an answer – however the question need to be asked first. 

Maybe it’s worth to leave the comfort zone (the standard, limiting way of thinking), relax and think over the questions:

 • If you knew, you were going to succeed at whatever you did, what would you do or be?
 • Is there something you have dreamed of for a long time and you never had the courage to do it?
 • If you knew you had unlimited amount of money in the bank, what would you do or be?
 • If you knew you only have 6 months left to live, what would you do or be?

If there is something in your life that you postpone, because it does not fall out, because it makes no sense, because you are not sure, because you are too old / young … (put in an appropriate excuse). Start with the first step, give yourself a chance to dream:

 1. what would it be if it was possible for you to make your dreams come true?
 2. How would you feel?
 3. Maybe there is one, small step you can take right now that will bring you closer to your goal?

I’m sure that whatever your answer would be, anything that you want to offer to the world is valuable and you know exactly what it is that will make positive impact.

What you want is unique, because you are unique and each of us is different, so you do not have to be worried that someone is already offering something similar. Believe in yourself and your potential, have the courage and strength to follow your desires.

It is not about achieving the goals, but about who we become on that journey.

If you would like to have someone support you on this beautiful journey, in making your dreams come true, call or write to me to sing up for a coaching session. I’m sure working with a coach will make it happen faster and easier for you!