fbpx

Medytacja wybaczenia

Poprzez tą medytację łatwiej będzie Ci odpuścić i wybaczyć, dzięki czemu odzyskasz dobrą energię.

Umiejętność wybaczenia mocno łączy się ze zdolnością do odpuszczania oraz bycia dla siebie dobrym. Odpuszczenie to nic innego jak decyzja, wybór tego co dobre, pomimo kosztów, jakie ze sobą niesie dane postanowienie.

Gdy kurczowo trzymamy się danej sytuacji, zawieszamy się, co blokuje swobodny przepływ życiowej energii. Zdarza się, że nie potrafimy odpuścić. Jednak nie przebaczając tracimy dużo więcej dobrej energii. Nie potrafimy dostrzec i docenić tego co dookoła nas. Zamykamy się na nowe możliwości i rozwiązania.

Jeśli ktoś wyrządził nam krzywdę naturalne jest, że trudno przebaczyć i odpuścić, ale długoterminowo zemsta, czy tez żywienie urazy odcina nas od dobrej energii. Blokuje. W konsekwencji to my tracimy a nie druga osoba. Zatem warto wybaczyć po to, żeby pomóc samemu sobie. Wybaczenie nie oznacza ignorowania krzywdzącego zachowania, jest oznaką świadomego postawienia granicy temu, co już dłużej nie wspiera. To też akceptacja, że nie na wszystko mamy wpływ.

Wybaczenie wymaga decyzji, jednak nie zawsze wydaje się możliwe. Uwalniająca może być perspektywa, że wcale nie musisz wybaczać. Niewybaczenie też jest OK. Akceptacja, że coś jest trudne i na ten moment nie możliwe w pewien sposób łagodzi sytuację.

Pomocna w pracy z wybaczeniem jest medytacja. Pomaga zwolnić, wyciszyć zabiegany umysł, spojrzeć na sytuację z dystansu. Dlatego polecam Ci serdecznie poniższe nagranie z medytacją wybaczenia, które pomoże Ci odblokować zastaną energię i otworzyć się na przepływ.

Jestem ciekawa jak Ty postrzegasz wybaczenie – jako coś prostego, czy raczej trudny temat ? 

Tymczasem, życzę Ci dużo wewnętrznego spokoju i błogiej medytacji. 

Pozdrawiam wirtualnie, Judyta.

 

Jeśli podobała Ci się ta praktyka medytacji ze mną, polecam Ci również sprawdzenie innych moich nagrań z listy.

A jeśli masz pytania lub wątpliwości i potrzebujesz porozmawiać, zapraszam Cię do bezpośredniego kontaktu ze mną.

Chcesz mieć medytację zawsze przy sobie?

Sprawdź aktualne medytacje dostępne w moim sklepie: